егзопланета

Снименa џиновска планета која орбитира околу две ѕвезди

Научниците открија џиновска планета која орбитира околу огромен пар екстремно жешки ѕвезди, во средина која се сметаше за премногу негостопримлива за формирање планети.
Read more

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Откриена е вонсоларна планета која орбитира околу црвена џуџеста ѕвезда, објавија научниците.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more