ЕХФ

ЕХФ го суспендира Драган Начевски под сомнение за учество во местење натпревари

Европската ракометна федерација (ЕХФ) му изрече суспензија на Драган Начевски, првиот човек на судиите во Европа.
Read more

ЕХФ: Нашите и полициските истраги не најдоа докази за местење натпревари од страна на судиите

Европската ракометна федерација денес преку соопштение со огласи за наводниот „скандал“ со местење натпревари во кои се вмешани неколку судии, помеѓу нив и македонските Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.
Read more

Македонски ракометни судии во центарот на скандал со местење натпревари

На четвртиот ден од Свесткото првенство 2023, ракометната јавност ја тресе голем скандал.
Read more

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар, кој вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампионите, преку соопштение ја објасни новонастанатата ситуација и причините поради кои е дојдено до неа.
Read more

Вардар исфрлен од ЛШ поради неисполнети финансиски обврски

Read more

ЕХФ парично ја казни Македонија пред дуелот со Црна Гора

Европската ракометна федерација (ЕХФ) и изрече парична казна на македонската репрезентација во износ од 2.000 евра поради прекршување на протокол поврзан со опремата за време дуелот против Словенија.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more