ЕХФ ЕУРО 2024

play_arrow

Пикерот на Австрија е хит на ЕУРО, го чуваат и по четворица противници

Пикерот на австриската репрезентација, Тобиас Вагнер, на натпреварот против Франција се бореше против многу силните „Триколори“, а во еден момент мораше да го чуваат дури четворица противнички играчи.
Read more
filter

Македонија - Швајцарија низ објектив

Македонската ракометна репрезентација во интересен и неизвесен натпревар во вторникот ја совлада Швајцарија со 29:27 и со победа и освоено трето место во групата А го заврши својот настап на Европското првенство во Германија. Фото: РФМ
Read more

Македонија заврши 17-та на ЕУРО, познати можните противници за мундијалскиот бараж

Македонската ракометна репрезентација се пласираше на 17-тото место од 24 екипи на Европското првентсво кое се одржува во Германија.
Read more
play_arrow

Се разиграа кога беше најпотребно: Македонија ја победи Швајцарија

Македонија го заврши Европското првенство во Германија со победа од 29:27 над Швајцарија и го освои третото место во групата.
Read more
filter

Македонија - Германија низ објектив

Македонските ракометари против домаќинот Германија во неделата го запишаа вториот пораз на  Европското првенство, губејќи со 9 разлика (25:34). Фото: РФМ/ЕХФ
Read more
play_arrow

10% од жителите на Фарските Острови се на ЕУРО во Германија

Фарските Острови дебитираа на Европското првенство во ракомет. Фараните ѝ пружија силен отпор на Словенија, а пресуди индивидуалниот квалитет и подолгата клупа (32:29).
Read more
filter

Ракометниот спектакл Франција - Македонија низ објектив

Македонската ракометна репрезентација во средата го отвори 16-тото Европско првенство на преполниот стадион „Меркур-Шпил Арена“ во Диселдорф каде со 39:29 загуби од силната Франција, актуелен олимписки шампион.
Read more

Лазаров: Не заслуживме пораз од дури 10 разлика

Македонскиот селектор смета дека според играта што нашите ракометари ја пружија синоќа против силната Франција, не заслужија висок пораз од дури 10 голови разлика.
Read more

Германците поставија светски рекорд, па ја прегазија Швајцарија

Read more

Македонија со пораз го започна настапот на ЕП во ракомет

Read more
play_arrow

Погледнете како стадионот на кој вечерва Македонија стартува на ЕП се претвора во ракометна арена

Read more

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави поширокиот список на ракометари кои ќе конкурираат за настап на Европското првенство во Германија.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more