Ел Чапо

Сопругата на Ел Чапо призна вина за трговија со дрога

Ема Коронел Аиспуро е обвинета дека му помагала на сопругот Хоакин Ел Чапо Гузман во водењето на картел којшто криумчари дрога.
Read more

Уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога

Сопругата на Хоакин Гусман, познат како Ел Чапо, водачот на мексиканскиот нарко-картел од Синалоа, е уапсена синоќа во американската сојузна држава Вирџинија под обвинение за трговија со дрога, соопшти американско
Read more

Ел Чапо се надева дека со жалба ќе се извлече од американскиот затвор Супермакс

Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, пред една година беше осуден на доживотна робија, а веќе се надева дека со жалба ќе може да се извлече од американскиот затвор Супермакс.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more