Ема Радукану

Радукану ангажираше нов тренер

Британската тенисерка Ема Радукану има нов тренер, откако ја прекина соработката со Ендрју Ричардсон по сензационалниот триумф на УС Опен во септември годинава.
Read more

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Осумнаесетгодишната тенисерка Ема Радукану, која стана суперѕвезда по сензационалната победа на УС Опен, објави крај на соработката со тренерот Ендрју Ричардсон, кој и помогна да триумфира во Њујорк.
Read more

Победата на УС Опен на младата Ема ѝ донесе огромна популарност на Instagram

Бројот на следбеници на Ема Радукану на Instagram се искачи на 1,6 милиони по нејзиното сензационално освојување на УС Опен во Њујорк и победата над Лејла Фернандес со 6-4 и 6-3.
Read more
play_arrow

Британската тинејџерка испиша историја

Британската тенисерка Ема Радукану е победник на финалето од УС Опен откако успеа со 2:0 по сетови да ја совлада врсничката Фернандес.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more