Енди Мареј

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Енди Мареј загуби уште еден меч од почетокот на годината. Во второто коло на АТП турнирот во Доха, Мареј доживеа пораз од 18-годишниот Јакуб Менсик.
Read more

Европа никогаш посилна: Ноле, Рафа, Федерер и Мареј заедно против Светот

Најдобриот тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, се приклучи на ѕвездениот тим на репрезентација на Европа, која ќе се соочи со остатокот од Светот на петтото издание на Лејвер купот од 23 до 25 септември во лондонската „О2“ арена, соопш
Read more

Енди Мареј се повлече од турнирот во Мадрид

Британскиот тенисер Енди Мареј, поради болест, се повлече од турнирот во Мадрид.
Read more
play_arrow

Му олесна на Мареј: Му ги украдоа патиките и бурмата, па му ги вратија

Според пишувањата на американските медиуми, на Енди Мареј му беа украдени патиките и свадбениот прстен, врзан за една од врвките.
Read more

Мареј: На Циципас му треба повеќе време да оди во тоалет, отколку на Безос да лета во вселената

Трикратниот Грен слем шампион Енди Мареј продолжи да го критикува Стефанос Циципас за паузите земени за тоалет што Гркот ги направи за време на меѓусебниот меч од првото коло на УС Опен.
Read more

Мареј за средбата со Циципас: Ќе биде многу добар тест за мојата игра

Поранешниот прв рекет на светот Енди Мареј ја процени својата состојба пред настапот на УС Опен.
Read more

Енди Мареј позитивен на коронавирус, може да го пропушти Австралија Опен

Тенисерот Енди Мареј е позитивен на коронавирус, но се надева дека ќе може да настапи на Австралија Опен, турнирот почнува на 8 февруари.
Read more
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more