енергетика

Компаниите од енергетскиот сектор објавија рекорден приход

Поради зголемувањето на цената нафтата, компаниите ExxonMobil, Chevron и Shell оствариле заработка од 46 милијарди долари во вториот квартал.
Read more

Северна Македонија умерено подготвена во областа на енергетската политика

Северна Македонија е умерено подготвена во областа на енергетската политика.
Read more

Стојановиќ: Пуштањето на ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија

Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процес на производство ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија, оценува во интервју за МИА, генералниот директор Небојша Стојановиќ.
Read more

Влада: Нема потреба од кризна состојба во енергетиката

Во моментот нема потреба од прогласување кризна состојба во делот на енергетиката, а надлежните уверуваат дека цената на струјата за домаќинствата ќе остане иста до крајот на годината.
Read more

Анализа на енергетската политика на Бајден: Радикално различна од онаа на Трамп

Џо Бајден им понуди на американските гласачи радикално различна визија за енергетската политика на САД од Доналд Трамп, насочена кон справување со заканата од климатските промени, а дека таа нова политика ќе има неколку големи последици по
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more