Ентони Џошуа

Џошуа по поразот од Усик: Ја научив лекцијата

Британскиот боксер Ентони Џошуа ја анализираше борбата против Украинецот Олександр Усик, во која ги загуби светските титули во тешка категорија, порачувајќи оти ја научил својата лекција.
Read more
play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Олександр Усик го шокираше светот откако во Лондон го победи Ентони Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија.
Read more
play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Во Лондон, синоќа се одржа боксерско шоу на стадионот на Тотенхем. Во главниот настан, досегашниот шампион ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО верзиите во тешка категорија Британецот Ентони Џошуа боксуваше против Украинецот Олександр Усик.
Read more
play_arrow

Фјури: Пијам 12 пива на ден, не тренирам и не ми е гајле

Тајсон Фјури и Ентони Џошуа треба да боксуваат во јуни или јули во една од најочекуваните борби во тешка категорија во историјата.
Read more
play_arrow

Џошуа го нокаутираше Бугаринот Пулев за одбрана на титулата

Британскиот „тешкаш“ Ентони Џошуа (31) ја одбрани титулата светски првак, нокаутирајќи го бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулет (39) во присуство на публика во лондонската ССЕ Арена.
Read more

Нема бегање: Закажана борбата на Џошуа против Пулев

Британскиот боксер Ентони Џошуа на 12 декември во Лондон ќе ја брани титулата светски шампион во тешка категорија во верзиите WBA, IBF и WBO против Кубрат Пулев.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more