Ерлинг Халанд

Пеп: Го извадив Холанд за да не го собори рекордот

Манчестер Сити го победи Лајпциг со 7:0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите и на тој начин се пласираше на спектакуларен начин.
Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Хoланд

Барселона ќе направи сѐ следното лето да го доведе Ерлинг Хoланд, иако не може да се натпреварува со најсилните европски клубови за неговиот потпис, пишува Mundo Deportivo во денешното издание.
Read more

Кого ќе го продаде Челси за да го донесе Холанд?

Челси е еден од клубовите кои се најсериозно ги поврзуваат со норвешкиот напаѓач Ерлинг Холанд, но за неговото евентуално пристигнување, мора да бидат ослободени и местото, и средствата.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more