Ерлинг Холанд

Флуминенсе го потврди трансферот на Холанд, тој не знае што се случува

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, Ерлинг Браут Холанд, на официјалната страница на бразилскиот гигант Флуминенсе беше претставен како најново засилување, по што самиот Норвежанец веднаш стапил во контакт со овој клуб.
Read more

Ерлинг Холанд станува лик во култна видео игра

Еден од најдобрите напаѓачи во светот, играчот на Манчестер Сити, Ерлинг Холанд (23), не е на нивото од минатата сезона, поради што неодамна беше мета на критики, пред сѐ од поранешните играчи кои денес ги анализираат натпреварите за ТВ ку
Read more

Прва вистинска криза на Ерлинг Холанд по доаѓањето на Островот

Ерлинг Браут Холанд би можел да го искористи мартовскиот собир на норвешката репрезентација и да остане дома со своите сонародници за опуштање, ментален одмор, индивидуална работа и пронаоѓање на загубената форма поради која се наоѓа во пр
Read more

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Претседателот на Наполи откри како сакал да го купи Ерлинг Холанд уште кога бил во Салцбург, но на пат му застанал агентот Мино Рајола.
Read more

Холанд за 3 милиони евра си купува монструм на тркала

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Браут Холанд наскоро ќе стане сопственик на специјализиран Mercedes-AMG One за кој ќе издвои 3,2 милиони евра.
Read more
play_arrow

Холанд: Мојот спортски херој е Новак Ѓоковиќ

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Холанд откри дека негов омилен спортист е Новак Ѓоковиќ.
Read more
play_arrow

Како Меси го претрка Холанд за Играч на годината?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси синоќа ја прими наградата за најдобар играч во светот во сезоната 2022/2023 од Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), а церемонијата во Лондон предизвика бројни контроверзии
Read more
play_arrow

Капитенот на Јанг Бојс уште на полувреме му го побара дресот на Холанд

Репрезентативецот на Гвинеја не сакаше да ризикува Пеп да го извади од игра Холанд, па на паузата му го побара дресот.
Read more

Холанд дури по 24 часа јавно му честиташе на Меси

Норвешкиот напаѓач џентлменски го поднесе поразот во трката за Златната топка и воодушеви со својата реакција на која се чекаше многу подолго од очекуваното.
Read more
play_arrow

Холанд е најдобар напаѓач, Мартинес ја доби наградата Лав Јашин

Голманот на Аргентина, Емилиано Мартинес, ја освои наградата Лав Јашин, за најдобра голман, а на Норвежанецот Ерлинг Холанд му припадна наградата Герд Милер за најдобар стрелец, на гала церемонијата на 67.
Read more

Меси или Холанд? Организаторот најави драма ден пред доделувањето на Златната топка

Лионел Меси, Ерлинг Холанд и Килјан Мбапе се неверојатно блиску по бројот на гласови за победникот на овогодинешната Златна топка, потврдија организаторите на оваа реномирана манифестација.
Read more
play_arrow

Пеп: Холанд ја заслужува Златната топка иако реално треба да ја подели со Меси

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гуардиола, рече дека играчот на неговиот тим, Ерлинг Холанд, заслужува да ја освои наградата Златна топка за најдобар фудбалер во 2023 година.
Read more
реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more