ЕУРО 2020

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Еден од учесниците во снимањето на химната наменета за историскиот настап на македонската фудбалска репрезентација на претстојното ЕУРО, демантира дека имиња биле бришени од текстот по интервенција на луѓе од ФФМ.
Read more

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Николо Ѕаниоло потврди дека сепак нема да се опорави навреме за да настапи на престојното Европско првенство.
Read more
play_arrow

Фудбалерите добија химна за ЕУРО 2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со бендот „Вис Рисови“ направија песна за поддршка на нашите фудбалери за претстојното Европско првенство.
Read more

Зошто македонските фудбалери во албумот на Panini се по маици?

Откако излезе албумот на Panini и сите веднаш го разграбавме, ретко дека некој не забележа дека само македонските фудбалери не се сликани во дресови.
Read more
filter

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.
Read more
play_arrow

Колку ќе ве чини пополнувањето на албумот Panini ЕУРО 2020?

Во Светот на Panini, во 11-тата книга за налепници на ЕУРО, оваа година, колекционерите љубители на фудбалот ќе имаат можност да лепат сликички и од фудбалерите на македонската фудбалска репрезентација.
Read more
play_arrow

Албумот за ЕУРО 2020 конечно излезе и кај нас

Порано од очекуваното, денеска во продажба во Скопје излезе албумот на Panini каде за прв пат ја има и репрезентацијата на Македонија.
Read more

УЕФА воведе правило за пет измени на Европското првенство

Репрезентациите на Европското фудбалско првенство, што ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули, ќе можат да извршат по пет измени во текот на секој натпревар, соопшти денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА).
Read more
filter

Откриен автобусот кој фудбалерите ќе го користат на ЕУРО

Фудбалската федерација на Македонија објави фотографии од новиот брендиран автобус со кој ќе се возат македонските фудбалери за време на историскиот настап на претстојното Европско првенство.
Read more

Ангеловски: Да можев, на ЕУРО ќе го земев Хаџи

Македонскиот селектор доби интересно прашање од романски новинар на кое даде уште поинтересен одговор.
Read more

Албумот на Panini излегува за неполни две недели

Она кое македонските фудбалски љубители веќе триесетина години го очекуваат конечно доаѓа кај нас и од почетокот на наредниот месец ќе биде во продажба.
Read more

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

И нашиот капитен се најде на листата на УЕФА на играчи кои ќе настапат на претстојното ЕУРО, а имаат над 100 настапи за својата репрезентација.
Read more
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more