ЕУРО 2020

play_arrow

Времеплов: Македонија дебитираше на ЕУРО, Пандев го постигна првиот гол

Денешениот ден мината 2021 година засекогаш ќе остане запишан со златни букви во македонската фудбалска историја бидејќи на тој 13 јуни македонската репрезентација дебитираше на едно Европското првенство, а беше постигнат и првиот историск
Read more

Kaзна за Англија - два натпревара без публика

УЕФА дури сега ја донесе одлуката за дивеењето на англиските навивачи на финалето од Европското првенство.
Read more

УЕФА награди осуммина лекари за спасувањето на животот на Ериксен

Пред денешната жрепка УЕФА им додели специјални признанија на членовите на лекарскиот тим кој го спаси животот на Кристијан Ериксен откако колабираше на натпреварот Данска - Финска на ЕУРО 2020.
Read more

Mozzart купи потпишана слика од репрезентацијата во хуманитарни цели за малиот Јаков

Хуманитарната аукција е успешно завршена, за лечење на малиот Јаков одат 2.000 евра.
Read more
play_arrow

Луда тетоважа на Италијанец

Моментот кога италијанскиот репрезентативец Џорџо Кјелини го повлече Букајо Сака за дресот за време на финалето на ЕУРО против Англија стана вирално меме, а сега и тетоважа.
Read more

ЕУРО оценки: Како се покажаа сите 24 репрезентации?

Разочарувања и изненадувања, подеми и падови, Секоја од 24-те земји-учеснички на свој начин го одигра ова 16-то Европско првенство, а по крајот наше е да го оцениме настапот на сите.
Read more
play_arrow

Голот од пола терен на Шик избран за најдобар на ЕУРО 2020

Сензационалниот гол од огромна далечина на Чехот против Шкотска уште на почетокот од првенството ја доби наградата за најдобар гол на 16-тото Европско првенство.
Read more
play_arrow

Легендата за Кирикочо: Како Кјелини го проколна Сака

Италијанскиот дефанзивец го има и на снимка како извикува нешто момент пред Џиџи Донарума да го одбрани решавачкиот пенал на Букајо Сака.
Read more

УЕФА го одбра најдобриот тим на ЕУРО 2020

Петмина Италијанци се помеѓу најдобрите 11, ги нема најдобрите стрелци Роналдо и Шик.
Read more
play_arrow

Мурињо: Често играчи кои треба да шутираат пенал бегаат од одговорноста

Познатиот португалски стратег Жозе Мурињо откри дека еден од играчите на Англија одбил да шутира пенал на Мундијалот во Русија и затоа не бил повикан за ова ЕУРО и оттаму претпоставува дека и сега имало таква ситуација.
Read more

Грилиш: Сакав да шутирам пенал, селекторот не ме одбра

Во Англија ситуацијата врие по загубата на финалето од ЕУРО, особено поради начинот на кој Англичаните изгубија, на пенали.
Read more

Манчини: Пеналите се среќа, жал ми е за Англија

Италијанскиот селектор, нормално, е пресреќен од победата и првиот континентален трофеј за „Аѕурите“ по 1968 година.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more