ЕУРО 2020

filter

И Барела заврши на тетоважа

Уште еден момент од ЕУРО 2020 стана овековечен во вид на тетоважа, и повторно италијански потег.
Read more
filter

„Аѕурите“ го прошетаа пехарот низ Рим

Шампионско славје на италијанските фудбалери кои продефилираа низ улиците на Рим на отворен двокатен автобус.
Read more

Редарите на „Вембли“ ги наполнија џебовите и ја посрамотија нацијата

Навивачите кои ги дебело платија за влезниците за финалето на Европското првенство ги обвинија редарите на стадионот „Вембли“ дека со поткуп пуштале на трибините луѓе кои немале билети за натпреварот.
Read more

По што ќе го памтиме ЕУРО 2020?

По точно еден месец и одиграни 51 натпревар, заврши Европското првенство во фудбал, 16-то по ред и незаборавно од многу аспекти.
Read more
play_arrow

Принцот Вилијам им посака среќа на Англичаните: Цела нација е со вас

Принцот Вилијам ѝ посака многу среќа на англиската фудбалска репрезентација пред вечерашното финале на Европското првенство против Италија на „Вембли“, порачувајќи им на фудбалерите дека ја имаат поддршката од целата нација.
Read more

Англија казнета со 30 илјади евра за однесувањето на навивачите

УЕФА донесе одлука по дисциплинска постапка иницирана против Англија по инцидентите во полуфиналниот натпревар на ЕУРО 2020 против Данска.
Read more
play_arrow

Двојникот на Клоп излажа многумина

Ширум интернетот се шири видео од човек што страшно личи на Јирген Клоп и досега многумина наседнаа на приказната.
Read more

ЕУРО 2020 најефикасно во историјата

На Европското фудбалско првенство 2020 поставен е нов рекорд во постигнати голови, објави УЕФА. Екипите постигнаа 118 погодоци.
Read more

Пандев: Верував дека можеме барем до бод против Украина

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, по денешниот пораз (1:2) од Украина рече дека за добар резултат не се доволни добри само 45 минути.
Read more
play_arrow

Тренингот на македонските фудбалери стана хит на социјалните мрежи

Денешната програма на ЕУРО 2020 ќе биде отворена на стадионот „Арена Национал“ во Букурешт и фудбалерите на Украина и Македонија први ќе истрчаат на теренот, а победникот од денешниот натпревар ќе направи голем че
Read more

Финалето на Вембли пред 40.000 гледачи

Еден од двата полуфинални натпревари, како и финалето на ЕУРО 2020, чиј домаќин е Лондон, ќе можат да се играат во присуство на 40.000 гледачи на трибините на стадионот „Вембли“, соопштија денеска британските власти.
Read more

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Луис Енрике, им се извини на навивачите за ремито без голови со Шведска на натпреварот од 1.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more