ЕУРО 2020

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Предводени од двојниот стрелец Патрик Шик, кој постигна спектакуларен гол од половина терен, фудбалерите на Чешка триумфираа попладнево над Шкотска со 2:0 (1:0) во возбудлив натпревар во Глазгов, во рамки на групата Д на ЕУРО2020.
Read more

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Играчот за врска на Данска Кристијан Ериксен колабираше во 43-тата минута од мечот на ЕУРО против Финска и мораше да биде реанимиран.
Read more

Како УЕФА го налути Шмајхел, а Македонецот Пандев влезе во историјата

Додека Данецот Кристијан Ериксен полека се опоравува откако колабираше на мечот со Финска, се повеќе поранешни фудбалери ја критикуваат одлуката на Европската фудбалска унија (УЕФА) истиот меч да го продолжи истио
Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, даде свое видување за вчерашниот дуел со Австрија кој заврши со победа на противникот со 3:1.
Read more

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Објавен е списокот со играчи кои денеска за македонската репрезентација ќе настапи во историското деби на Македонија на ЕУРО.
Read more
play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

На третиот ден од ЕУРО 2020, дебитантски настап на едно големо фудбалско натпреварување ќе има македонската фудбалска репрезентација.
Read more

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Англиската фудбалска репрезентација е со најголема вредност од сите учесници на ЕУРО 2020. Македонија од 24 екипи се наоѓа на претпоследно место.
Read more

Вечерва почнува Европското фудбалско првенство

Со натпреварот Турција - Италија, вечерва од 21 часот стартува Европското фудбалско првенство.
Read more
filter

Несторовски го проследи денешниот тренинг во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го одржа вториот тренинг на стадионот „Арена Национала“ во Букурешт, а фудбалерите тренираат под будното око на нивниот повреден соиграч Илија Несторовски.
Read more

ЕУРО 2020: Втор фудбалер со коронавирус во шпанската репрезентација

Дефанзивецот на Шпанија, Диего Љоренте, е позитивен на коронавирус, објавено е утрово на веб-страницата на тамошната фудбалска федерација. Фудбалерот ќе ја напушти базата на националниот тим и ќе оди во самоизолација.
Read more

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација, во некомплетен состав, вечерва ги стартуваше завршните мини-подготовки за настап на претстојното Европско првенство, што од 11 јуни до 11 јули ќе се одигра во 11 држави.
Read more

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Претстојното Европско првенство ќе биде посиромашно за еден од најдобрите дефанзивци на денешницата откако самиот Ван Дајк одлучи дека е подобро да не ризикува поради повредата.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more