ЕУРО 2024

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Ја однесе Грузија на Европското првенство, па одлучи да го одбие повикот на селекторот и да оди во Германија како навивач.
Read more

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Македонската репрезентација не се квалификуваше, а УЕФА не одбра никој од македонските судии, но Македонија сепак ќе има двајца претставници на Европското првенство во Германија.
Read more
filter

За некои сонот стана кошмар: Список на сите ѕвезди што ќе го пропуштат ЕУРО

Додека некои фудбалери ќе го пропуштат претстојното Европско првенство затоа што нивните репрезентации не се квалификуваа, има и такви чии соништа беа срушени поради повреди кои дојдоа во најлош можен момент.
Read more

Морган: Можеме да ја изненадиме Германија

Со натпреварот меѓу Германија и Шкотска, в петок ќе започне Европското првенство во фудбал.
Read more

Саутгејт ќе замине ако не го освои ЕУРО 2024

Гарет Саутгејт, селекторот на Англија, најави дека речиси сигурно ќе го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не ја освои титулата европски првак во Германија.
Read more

Шок за ѕвездата на Барса! Холанѓаните ја добија најлошата вест на само 4 дена пред ЕУРО

Фудбалската репрезентација на Холандија синоќа го доживеа најтешкиот можен удар, бидејќи најголемата ѕвезда на селекцијата, Френки де Јонг го откажа настапот на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Топката за ЕУРО има љубовно име: Од каде такво име и зошто е најпаметна досега?

Остануваат уште само четири дена до почетокот на Европското првенство, а ние ќе ви ја претставиме официјалната топка која ќе се користи за најважниот спортски настан оваа година.
Read more

Кејн загрижен пред почетокот на ЕУРО 2024

Хари Кејн, по нечекуванот пораз на Англија од Исланд (0:1) не крие дека е загрижен пред почетокот на Европското првенство.
Read more

Победникот на ЕУРО 2024 ќе заработи речиси 30 милиони евра

Наградниот фонд за претстојното Европско фудбалско првенство во Германија кое ќе се одржи од 14 јуни до 14 јули е непроменет во однос на претходниот континентален турнир.
Read more

Милик се повреди, Полска ослабена оди на ЕУРО

Полска скапо ја плати победата над Украина (3:1) во генералната проба пред почетокот на Европското првенство. Полјаците во Германија ќе патуваат без искусниот напаѓач Аркадиуш Милик.
Read more

Мурињо ги одбра главните фаворити на ЕУРО 2024

Новиот тренер на Фенербахче, славниот Жозе Мурињо, ги откри своите фаворити на Европското првенство кое од 14 јуни до 14 јули ќе се одржи во Германија.
Read more

Нептун Македонија: Стадионско искуство за ЕУРО 2024

Среќа, еуфорија, солзи, гнев, дебатирање во кафеана, коментирање на кауч и енергично навивање...
Read more
реклама

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Read more

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more