EuroNCAP

Euro NCAP ги објави најдобрите резултати по класи за 2022 година

Euro NCAP ги објави победниците за 2022 година, годината со најмногу активности во историјата на организацијата за проценка на безбедноста на новите автомобили.
Read more
play_arrow

Како поминаа фаворитите на најновиот EuroNCAP креш тест?

Долгоочекуваниот новитет на Volkswagen се најде на листата од 14 новитети во годинешниот последен круг на тестирање.
Read more
play_arrow

EuroNCAP тест: Колку се безбедни кинеските електрични автомобили?

Покрај двата нови кинески модели, беше тестирана и безбедноста на два корејски автомобили, како и моделот Y на Tesla.
Read more
play_arrow

Кои модели добија по пет ѕвезди на последното EuroNCAP тестирање?

На последните тестови на EuroNCAP, сите пет ѕвезди ги обезбедија KIA EV6, Mercedes-Benz C-Class, Volkswagen Multivan и Volvo C40 Recharge.
Read more

Euro NCAP: Nissan Qashqai е најдобриот автомобил за 2021 година

Само еден месец откако му додели максимални пет ѕвездички на безбедносните тестови, Европската програма за проценка на нови автомобили (Euro NCAP) го круниса новиот Nissan Qashqai со титулата најдобар автомобил за
Read more
play_arrow

Кои модели најмногу разочараа на тестот EuroNCAP?

Организацијата за тестирање на безбедноста на автомобилите што се продаваат на европскиот пазар – EuroNCAP, ги објави рејтинзите по тестирањето на најновата група од 11 модели.
Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more