еврогол

play_arrow

Топ 10 најубави голови постигнати сезонава во 1.МФЛ

И на терените ширум републикава паѓаат убави голови, навистина. Понекогаш дури и е тешко да се одберат само 10 поради големата конкуренција.
Read more
play_arrow

Против законите на физиката: Гол со ножички од мртов агол

Read more
play_arrow

Ненамерно погоди од гол на гол

Ефектен гол постигнат од голман ни доаѓа од зелените терени во Романија.
Read more

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Лестер синоќа го прегази Манчестер Сити на гости, а јунак беше голгетерот Џејми Варди кој прослави хет-трик.
Read more
play_arrow

Се задржа во воздух како во „Matrix“ и постигна гол

Нов кандидат за гол на сезоната ни доаѓа од Франција и тоа постигнат во доста необичен стил.
Read more
play_arrow

Спировски ја искина мрежата на Шишковски

На пријателски натпревар на Кипар, Стефан Спировски постигна вистински еврогол од триесетина метри и тоа во мрежата на неговиот познаник, Дамјан Шишковски.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more