Евросонг

Дали Израел ќе биде исфрлен од Евровизија?

На Израел му се заканува опасност да освои „нула поени“ на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија бидејќи музичарите и јавноста повикуваат на бојкот на четирикратниот победник поради воената кампања во Газа,
Read more
play_arrow

Македонските претставници 9-ти на јуниорскиот Евросонг, победи Ерменија

Македонските претставници на јуниорскиот Евросонг, што синоќа се одржа во Париз, го освоија деветото место.
Read more

Објавени датумите за Евровизија 2021

Љубителите на Изборот за песна на Евровизија може да почнат со одбројување до следното издание.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more