Езџан Алиоски

play_arrow

Алиоски лудува, Елмас лумпува во Букурешт

Македонските репрезентативци очигледно одлично се забавуваат во Букурешт во пресрет на Европското првенство.
Read more

И Милан во трката за Алиоски

Турските медиуми јавуваат дека нивните два клуба добиваат сериозна конкуренција откако во трката по потписот на Езџан Алиоски наводно се вклучил и гигантот Милан.
Read more

Лидс му понуди нов договор на Алиоски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски има понуда од премиерлигашот Лидс да потпише продолжување на договорот што му истекува ова лето, јави синоќа британскиот сервис BBC.
Read more
play_arrow

Алиоски до Ван-Бисака: Јеб*м ти матер

На синоќешниот пренос од Лидс Јунајтед против Манчестер Јунајтед јасно се слушна моментот кога нашиот Езџан Алиоски го опцу противничкиот играч.
Read more

Лидс го менува Алиоски со играч од Реал Мадрид?

Премиерлигашот замената за нашиот Езџан Алиоски се чини ја пронајде во гигантот од Мадрид, додека иднината на Македонецот е сѐ понеизвесна.
Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Лидс го совлада лидерот во Премиер лигата, Манчестер Сити со 2:1 попладнево на гостински терен.
Read more

Алиоски: Уживам во Премиер лигата

Македонскиот репрезентативец си ја отвори душата за тоа како му се допаѓа престојот во Лидс и играњето во најдобрата лига на Островот.
Read more
play_arrow

Алиоски - херој на Лидс и мета на критики на Островот

Македонскиот репрезентативец е главна тема во Англија откако синоќа изнуди црвен картон за напаѓачот на Арсенал и тоа со прилично добра глума иако ниту потегот на Пепе не беше ништо подобар.
Read more
play_arrow

Алиоски за пеналот: Не стигнав на време да блокирам

Езџан Алиоски е директниот виновник за примениот гол бидејќи со еден несмасен старт во 12. минута го собори незгодниот Хвича Кварацхелија и на Грузијците им подари пенал кој успешно го реализираа.
Read more
play_arrow

Алиоски: Шанса да ѝ се реваншираме на Ерменија

Езџан Алиоски во претстојниот натпревар со Ерменија, меѓудругото, гледа шанса да ѝ се реваншираме за високиот пораз од последната меѓусебна пресметка.
Read more

Лидс со Алиоски по 16 години се врати во Премиер лигата

Иако синоќа не играше, благодарение на поразот на Вест Бром тимот на Езџан Алиоски го завери долго очекуваниот пласман во англиската елита.
Read more
play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

На македонскиот репрезентативец колку му фали фудбалот покажа кога полуде откако постигна гол и тоа на тренинг.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more