Ф1

filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

На трката за Големата награда на Мајами, Ландо Норис ја постигна првата победа во Формула 1 во својот 110-ти настап, но седум возачи чекаа уште подолго на првата победа - ви претставуваме преглед на возачите кои возеле најмногу трки пред н
Read more
play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

По неколку месеци чекање, конечно го видовме Даниел Рикардо во Ф1 болидот на Ред Бул Рејсинг, но тоа не е болидот RB19 што сезонава го користат Макс Верстапен и Серхио Перес, туку стариот болид RB7.
Read more

Алфа Ромео го претстави болидот за сезоната 2023

Тимот на Алфа Ромео го претстави новиот Формула 1 болид со кој ќе се натпреварува во новата сезона.
Read more
play_arrow
filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Хамилтон и Ботас на патеките во новата сезона ќе возат со болидот F1 Mercedes W12 кој денеска беше официјално претставен.
Read more

Хамилтон: Не ми е добро, уништен сум

Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон, ја пропушти трката во Бахреин бидејќи беше заразен со коронавирус.
Read more
play_arrow
filter

На продажба Ф1 болид: Би го купиле?

Само замислете ситуација во која сте сопственик на Формула 1 болид...
Read more
реклама

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more