Facebook

Facebook ја одложи автоматската енкрипција за 2023 година

Компанијата Meta одлучи да ја одложи најважната функција во своите апликации Facebook Messenger и Instagram.
Read more

Првиот чекор на Meta - каков паметен часовник подготвуваат за 2022?

Компанијата Meta, некогаш позната како Facebook, наводно подготвува три генерации на паметни часовници, а сега се појави и еден интересен детаљ.
Read more

Facebook отвора 10.000 работни места во ЕУ заради создавање на метавселена

Facebook најави дека во наредните години ќе отвори 10.000 нови работни места во ЕУ за висококвалификувани професионалци кои ќе помогнат во изградбата на „метавселена“, јави DPA.
Read more

Instagram повторно не работи, некои корисници пријавуваат проблеми

Instagram повторно им создава проблеми на корисниците.
Read more

Facebook: Им се извинуваме на корисниците, работиме на проблемот

Од компанијтата Facebook се огласија на Twitter откако нивните сервиси престанаа со работа ширум светот.
Read more

Паднаа Facebook, Instagram и WhatsApp

Facebook, Instagram и WhatsApp моментално се недостапни за корисниците низ светот.
Read more

Facebook сепак ги дели корисниците на важни и неважни

Facebook користи програма која штити милиони ВИП корисници и ги ослободува од стандардната процедура за модерирање на содржината.
Read more

Три нови опции на Facebook Messenger

Messenger ќе добие неколку нови опции, соопшти Facebook.
Read more

Објавени личните податоци на над половина милијарда Facebook корисници

На интернет денеска неовластено се појавија личните податоци на над половина милијарда корисници на Facebook.
Read more

Facebook воведува корисна опција - со едно големо „но“

Социјалната мрежа Facebook им олеснува на корисниците да го контролираат својот News Feed, односно почетната страница и алгоритмот благодарение на кој се прикажуваат објавите.
Read more

Facebook слави 17 години: Од мрежа за студенти до 2 милијарди корисници

Популарната социјална мрежа Facebook денеска слави 17 години постоење, со повеќе од 2 милијарди активни корисници низ светот.
Read more

Автогол: Американците масовно се приклучуваат на руска апликација

Повеќе од половина милион Американци ја презедоа руската апликација Telegram за само четири дена, од минатата среда до неделата, по отстранувањето на апликацијата Parler.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more