Facebook

Од 1 декември Facebook воведува измени на профилите

Facebook отстранува неколку полиња кои содржат информации од профилите, вклучувајќи религиозни и политички ставови.
Read more

Закерберг призна каде згрешил со Facebook и Instagram

Промената дојде со TikTok - на корисниците повеќе не им се прикажува исклучиво содржината на луѓето што ги следат, туку само најдобрата и најзабавната содржина.
Read more

Не наседнувајте: Кружат лажни Facebook предупредувања дека ќе ви го исклучат профилот

Истражувачите за сајбер безбедност од Abnormal Security предупредија на фишинг напади врз корисниците на Facebook, чија цел е крадење лозинки од корисниците на социјалните мрежи, вклучително и администраторите на
Read more

Сакале-нејќеле, Facebook им пласира нов дизајн на десктоп корисниците

Корисниците на Facebook кои ја користат десктоп верзијата веќе почнаа да добиваат редизајнирана верзија на социјалната платформа.
Read more

Facebook го укинува системот за препознавање лица

Facebook денеска соопшти дека го укинува својот систем за препознавање лица, кој автоматски ги идентификува корисниците на фотографиите и видеата, наведувајќи ја зголемената загриженост за употребата на таквата технологија.
Read more

Facebook и Google ќе постават подводен интернет-кабел долг 12.000 километри

Со цел подобрување на интернет конективноста и сигурноста во азиско-пацифичкиот регион, Facebook и Google заеднички ќе спроведат исклучително важен проект.
Read more

Дали би сакале да ги скриете лајковите на Facebook и Instagram?

По две години тестирање, Facebook воведува нова опција - криење лајкови.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more