Ферари

play_arrow

Ферари во Мајами ќе вози во светлосина боја

Шарл Леклер и Карлос Саинс, возачи на Ферари, на трката во Мајами ќе возат визуелно малку поинакви автомобили на италијанскиот производител.
Read more
play_arrow
filter

Ферари го претстави болидот за новата сезона

Ферари го откри својот нов Ф1 болид за оваа 2024 сезона, SF-24, со кој ќе се обиде да биде поконкурентен од минатата година, почесто да се бори за победи и да се обиде да биде поголема закана за Ред Бул, кој доминираше минатата сезона.
Read more

Ботас: Ако некој може да биде првак со Ферари, тоа е Луис Хамилтон

Поранешниот тимски колега на Луис Хамилтон во Мерцедес, Валтери Ботас, признава дека е изненаден од неговата одлука да стане возач на Ферари во 2025 година и верува дека „ако некој може да им ја донесе шампионската титула, тоа е тој“.
Read more

Хамилтон го прекина молкот за преселбата во Ферари

За прв пат откако објави дека заминува од Мерцедес во Ферари, Луис Хамилтон се огласи на социјалните мрежи и им се заблагодари на своите фанови и германскиот тим за соработката.
Read more

Бомба во Ф1: Хамилтон го напушта Мерцедес, ќе вози за Ферари

Возачот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, на крајот од сезоната ќе се пресели во тимот на Ферари во Формула 1 шампионатот, пренесува шпанскиот спортски весник AS.
Read more

Ферари му нуди 40 милиони фунти на Хамилтон

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, има интересна понуда. Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона.
Read more

Саинс: Сите мои планови се поврзани со Ферари

Карлос Саинс, возачот на Ферари, истакна дека со договор е врзан за овој тим, поради што шпекулациите за неговата иднина ги нарече „глупави приказни“.
Read more

Стјуардите на ФИА ја одбија жалбата на Ферари за казната на Саинс

Стјуардите на ФИА за Австралиското ГП ја одбија жалбата на Ферари и обидот да се повтори истрагата за казната на Карлос Саинс на трката во Мелбурн по која го загуби пласманот на подиумот.
Read more

Gazzetta тврди: Ферари од јануари го менува Биното со Васер

Од 1 јануари тимот на Ферари наводно ќе има нов прв човек, а тоа ќе биде Фредерик Васер, кој на таа позиција ќе го замени Матиа Биното, пренесува La Gazzetta dello Sport.
Read more
filter

Ферари го претстави хиперавтомобилот 499P Le Mans

После долго чекање Ferrari конечно го претстави својот нов Le Mans хиперавтомобил кој ќе се натпреварува наредната година во Светскиот шампионат за издржливост на ФИА.
Read more

Леклер ќе загуби пет позиции на американското Гран при

Раководството на Формула 1 тимот на Ферари одлучи да монтира нов 6-цилиндарски мотор на болидот на Шарл Леклер. Оваа вест ја објави италијанската верзија на Motorsport.
Read more

Саинс го продолжи договорот со Ферари

Шпанскиот автомобилист Карлос Саинс го продолжи договорот со Ферари за уште две години и ќе остане зад воланот во црвениот болид до крајот на 2024 година, објави денеска италијанскиот Формула 1 тим спроти четвртата овосезонска трка, која в
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more