Ferrari

filter

Ferrari SP48 Unica е новиот специјален производ на Маранело

По специјалните модели со V12 мотор како Omologata и BR20, новата уникатна креација на Ferrari има V8 мотор, а тоа е моделот SP48 Unica.
Read more
filter

Ferrari F40 изработен од Lego коцки во вистинска големина

Автомобилите направени од Lego коцки во нивната вистинска големина не се ништо ново, но првото Ferrari F40 е навистина нешто посебно.
Read more
filter

Ferrari го претстави новиот 296 GTS: Развива 830 КС и забрзува до 330 km/h

Ferrari официјално го претстави својот нов модел, 296 Gran Turismo Spider (GTS).
Read more

Колкав е профитот по автомобил на Ferrari, а колку на Tesla?

Италијанскиот производител е апсолутен рекордер во оваа категорија.
Read more

Ferrari го објави првиот официјален тизер за теренецот Purosangue

Ferrari го објави првиот официјален тизер од својот претстоен теренец Purosanga, кој ќе биде претставен подоцна годинава.  
Read more

Како ќе изгледа „првиот теренец“ на Ferrari?

На интернет се појавија фотографии кои го откриваат изгледот на Ferrari Purosangue.
Read more
filter

Ибра стана атракција во Милан со реткото златно Ferrari

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ (40) го искористи слободниот ден да го повози реткото електрично Ferrari во златна боја, вредно 480.000 евра.
Read more

Ferrari на вработените им подели бонус од 12.000 евра по рекордната година

За Ferrari, 2021 година беше најдобрата кога станува збор за продажбата. Тоа во својот џеб го почувствуваа и вработените во оваа италијанска компанија, кои добија бонус од 12.000 евра.
Read more

На Ferrari не му требаше SUV модел за рекордна продажба

Ferrari минатата година продаде 11.155 автомобили, што е најдобар резултат во историјата на познатата италијанска компанија.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Ferrari F8 Spider со 802 КС

Компанијата за тјунирање Novitec го претстави новиот проект Ferrari F8 Spider кој благодарение на нив сега развива 802 КС.
Read more
filter

Ултрареткиот Ferrari Enzo продаден за 3,8 милиони долари

Ferrari Enzo е еден од најважните хиперавтомобили во историјата, а еден примерок е продаден за 3,8 милиони евра.
Read more
play_arrow

Хит снимка од Виетнам: Ferrari 250 GTO направен од дрво

Култниот Ferrari 250 GTO престана да се произведува во 1964 година, а денес на аукциите достигнува цена и до 50 милиони долари.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more