Ferrari

Ferrari има нов план – SUS мотори кои ќе „живеат“ и по 2035 година

Ferrari продолжува да развива мотори со внатрешно согорување за своите автомобили, па тие ќе бидат достапни по 2035 година.
Read more

Колку долго се чека за ново Ferrari?

Се зголемува побарувачката за луксузни автомобили.
Read more

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Ferrari е најновата жртва на хакерски напад.
Read more
filter

Ferrari го претстави Roma Spider: Платнен покрив на преклоп и 620 КС

Најновиот модел на Ferrari беше претставен во Мароко и ќе продолжи таму каде што застана слично конципираниот open-air модел Portofino M.
Read more

Mansory во свој стил го модифицираше Ferrari SF90 Spider

Mansory продолжува да развива „контроверзни“ тјунинг пакети, а неговиот најнов проект базиран на SF90 Spider на Ferrari не е исклучок.
Read more
filter

Поглед во модифицираниот Ferrari SF90 Spider на Mansory

Компанијата специфицирана за модифицирање на луксузни автомобили од Бранд, Германија, го претстави своето најново дело - Ferrari SF90 Spider од кој постојат само три примероци.
Read more

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Вработените задоволно ги тријат рацете по успешната 2022 година.
Read more

Ferrari постигна нов рекорд во продажба

Во најуспешната година во својата историја, познатата италијанска автомобилска компанија само од продажба на автомобили заработила 939 милиони евра.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari го покажа својот SUV адут: Пристигна Purosangue

Lamborghini Urus доби достоен ривал.
Read more
filter

Ferrari од 1955 година продадено за рекордни 22 милиони долари

Read more
filter

Mansory го доработи реткиот модел Monza SP2 на Ferrari

Read more
play_arrow

Ferrari „леташе“ низ тунел со 360 км/час

Читајќи ги техничките податоци на италијанскиот производител од Маранело, често изненадени ги триеме очите. Автомобилите на Ferrari можат да бидат многу брзи.
Read more
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more