Ferrari

Ferrari најави 4 нови модели за годинава

Финансиските извештаи обично се здодевни, но кога станува збор за егзотичен бренд како Ferrari, тие се особено „зачинети“.
Read more
play_arrow

Чешката полиција ќе вози Ferrari 458 Italia запленето од криминалци

Ferrari, конфискувано од криминалци во Чешка, чешката полиција ќе го користи за да ги гони најагресивните прекршители на чешките закони, пренесе ДПА.
Read more
filter

Поглед во легендарното Ferrari 410 Sport Spider на Фанџо и Шелби

Првично го возеа Хуан Мануел Фанџо и Еуџенио Кастелоти. По успешното деби на трката на 1.000 километри во Буенос Аирес во јануари 1956 година, автомобилот беше испратен во фабриката на Ferrari, а подоцна беше купен од Џон Едгар.
Read more
filter

Зошто Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari?

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari со одлична изложба ја прославува 75-годишнината од своето постоење

Read more
filter

Се продава болидот Ferrari F300 што го возеше Михаел Шумахер

Болидот F300 на Ферари што легендарниот германски возач на Формула 1 го возеше во трка со ривалот Мика Хакинен во 1998 година, е понуден на продажба.
Read more

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

На патиштата ретко ќе видите егзотични суперспортски автомобили, па ретки се и сообраќајките со нив. Но, се случуваат, а доказ за тоа е и овој судир на редок Ferrari Enzo во Холандија.
Read more
play_arrow

Ferrari F8, McLaren 765LT или Porsche 911 GT2 RS - кој е побрз?

Сите три автомобили имаат огромна моќ. Ferrari F8 Tributo го движи 3,9-литарски твин турбо V8 мотор кој развива 720 КС и 770 Nm максимален вртежен момент. McLaren го движи 4,0-литарски твин турбо V8 мотор со 765 КС и 800 Nm. 
Read more
filter

Ferrari го претстави купето BR20

Ferrari го претстави новиот модел BR20 кој е базиран на моделот GTC4 Lusso.
Read more

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more