Ferrari

filter

Ferrari го претстави Roma Spider: Платнен покрив на преклоп и 620 КС

Најновиот модел на Ferrari беше претставен во Мароко и ќе продолжи таму каде што застана слично конципираниот open-air модел Portofino M.
Read more

Mansory во свој стил го модифицираше Ferrari SF90 Spider

Mansory продолжува да развива „контроверзни“ тјунинг пакети, а неговиот најнов проект базиран на SF90 Spider на Ferrari не е исклучок.
Read more
filter

Поглед во модифицираниот Ferrari SF90 Spider на Mansory

Компанијата специфицирана за модифицирање на луксузни автомобили од Бранд, Германија, го претстави своето најново дело - Ferrari SF90 Spider од кој постојат само три примероци.
Read more

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Вработените задоволно ги тријат рацете по успешната 2022 година.
Read more

Ferrari постигна нов рекорд во продажба

Во најуспешната година во својата историја, познатата италијанска автомобилска компанија само од продажба на автомобили заработила 939 милиони евра.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari го покажа својот SUV адут: Пристигна Purosangue

Lamborghini Urus доби достоен ривал.
Read more
filter

Ferrari од 1955 година продадено за рекордни 22 милиони долари

Read more
filter

Mansory го доработи реткиот модел Monza SP2 на Ferrari

Read more
play_arrow

Ferrari „леташе“ низ тунел со 360 км/час

Читајќи ги техничките податоци на италијанскиот производител од Маранело, често изненадени ги триеме очите. Автомобилите на Ferrari можат да бидат многу брзи.
Read more
play_arrow

Ferrari 410 Sport Spider кој го возеа Фанџо и Шелби оди на аукција

Фантастичниот тркачки Ferrari 410 Sport Spider by Scaglietti ќе биде продаден на аукција организирана од RM Sotheby's во август.
Read more
filter

Рестомодот Ferrari Testarossa развива 492 КС

Officine Fioravanti (Офичине Фјораванти) конечно му даде достојна изведба на својот рестомод Ferrari Testarossa, откако првично минатата година го најави доаѓањето на автомобилот.
Read more
filter

Ferrari SP48 Unica е новиот специјален производ на Маранело

По специјалните модели со V12 мотор како Omologata и BR20, новата уникатна креација на Ferrari има V8 мотор, а тоа е моделот SP48 Unica.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more