ФФМ

Пандев побара промени во ФФМ: Ќе се повлечам ако не се сменат некои работи

Најдобриот македонски фудбалер удри по луѓето во ФФМ откако на снежни услови неговиот клуб во саботата загуби од Работнички.
Read more

ФИФА и УЕФА се вклучија во спорот помеѓу ФФМ и АМС

Неодамнешните наизменични напади помеѓу Агенцијата за млади и спорт и Фудбалската федерација на Македонија дојдоа и до ФИФА и УЕФА кои испратија официјално соопштение во врска со спорот.
Read more

ФФМ одлучи: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕУРО

Крај на сите дилеми: досегашниот селектор Игор Ангеловски ќе ја води Македонија и на Европското првенство, потврди ФФМ.
Read more

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски ја однесе Македонија на Европското првенство и тој треба да ја има честа да ја води на завршницата.
Read more
play_arrow

Говорот на коментаторот Стојановски од Тбилиси овековечен во ФФМ

Зборовите искажани од коментаторот Тони Стојановски на крајот од бараж натпреварот во Грузија, со кој Македонија избори пласман на ЕУРО 2020, доби свое место и во Куќа на фудбалот.
Read more

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија вели дека донеле одлука приоритет при набавката на билети за ЕУРО 2020 да добијат вработените во медицинскиот сектор во државава кои ќе сакаат во живо да ја бодрат репрезентацијата на М
Read more

Почина Љубисав Иванов - Ѕинго, почесниот претседател на ФФM

Во 84-та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник и прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федераци
Read more
play_arrow

ФФМ објави мотивациско видео пред историскиот бараж

Read more

Во петок ФФМ ќе ги враќа парите од купените билети за баражот со Косово

Федерацијата денеска излезе со соопштение во кое ги информира сите оние кои имаат купено билет за натпреварот Македонија - Косово за начинот на кој ќе можат да си ги вратат парите.
Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

ФФМ во соработка со УЕФА започна со изградба на фудбалски терен со вештачка трева во комплексот на Горан Пандев во Струмица кој треба да биде најмодерниот во земјава.
Read more
play_arrow
filter

Штип добива стадион за интернационални натпревари

Фудбалската федерација на Македонија го претстави проектот според кој треба да се изгради западната трибина на „Градски“ во Штип.
Read more

ФФМ со нов протокол за поголемо присуство на новинари на спортски натпревари

На барање на Секцијата на спортски новинари при Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) за обезбедување на непречено присуство на новинари за време на спортски натпревари, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се обрати до ЗНМ со
Read more
реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more