ФФМ

ФФМ одлучи, фудбалското првенство ќе се доигра

Комисијата за натпреварување при ФФМ денеска донесе одлука дека најдобрата фудбалска лига ќе ја продолжи сезоната.
Read more

ФФМ со три сценарија за прекинатата сезона 2019/20

На денешниот состанок помеѓу десетте прволигаши и ФФМ беа презентирани три можни сценарија околу иднината на прекинатата тековна сезона.
Read more

Утре разврска за прекинатата домашна фудбалска сезона

ФФМ и десетте прволигаши утре ќе одржат нова средба за да се договорат за конечно дали ќе се продолжи тековната сезона или ќе биде ставен крај.
Read more

ФФМ и прволигашите се консултираа, но не одлучија што со прекинатата сезона

Раководството на Фудбалската федерација на Македонија на еден од терените од тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со раководните луѓе на десетте клубови од Прва македонска фудбалска лига.
Read more

Во понеделник ФФМ и клубовите ќе разговараат околу продолжување на сезоната

Бидејќи сѐ уште нема јасен став од Министерството за здравство, а крајниот рок на УЕФА полека наближува, ФФМ и десетте прволигаши в понеделник ќе одржат состанот на кој ќе ги разгледаат опциите.
Read more

СФМ ќе организира тестирање на македонските фудбалери за COVID-19

Синдикатот на Фудбалери на Македонија во соработка со десетте прволигаши ќе организира масовно тестирање на сите фудбалери како и сите инволвирани лица во најквалитетната македонска фудбалска лига.
Read more
Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Фудбалската федерација на Македонија не доби конкретен одговор од Министерството за здравство во однос на тоа кога би можел да продолжи фудбалот во земјава.
Read more
ФФМ ја реализираше донацијата на амбулантни возила

ФФМ ја реализираше донацијата на амбулантни возила

Фудбалската федерација на Македонија денеска ги предаде во трајна сопственост трите амбулантни возила кои таа ги набави за потребите на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје.
Read more
ФФМ: Прекин на првенството е последно решение

ФФМ: Прекин на првенството е последно решение

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија соопшти дека се разгледуваат неколку можни сценарија за рестартирање на домашниот фудбал, а целосен прекин е последна опција.
Read more
ФФМ донираше три амбулантни возила на Градската болница

ФФМ донираше три амбулантни возила на Градската болница

Фудбалската федерација на Македонија набави три амбулатни возила кои како подарок ѝ ги додели на Градската болница во Скопје.
Read more
Во ФФМ нема коронавирус, претседателот и селекторот се негативни

Во ФФМ нема коронавирус, претседателот и селекторот се негативни

Делегацијата на ФФМ која беше на конгресот на УЕФА во Амстердам е негативна на коронавирусот откако периодот од 14 дена го мина во самоизолација.
Read more
ФФМ одлучи: Фудбалот во државава оди во мирување

ФФМ одлучи: Фудбалот во државава оди во мирување

Сите фудбалски натпреварувања под капата на Фудбалската федерација на Македонија се времено суспендирани поради засилените мерки на Владата во борбата против ширењето на корона вирусот.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more