Fiat

filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Четврта година по ред, Fiat Panda Cross ја освојува титулата Најдобар кросовер во изборот на британското списание 4x4.
Read more
filter

Како би изгледала новата генерација на легендарната „пегличка?

Fiat е познат по успешните мали автомобили. Дали ќе биде така и во иднината?
Read more
filter

Fiat го претстави Tipo Cross

Италијанската компанија Fiat го претстави моделот Tipo Cross, караван и хетчбек.
Read more
play_arrow
filter

Стара љубов, нов модел: Како изгледа новото „фиќо“?

По стандардната електрична верзија без покрив, стигна и една нова, необична верзија на новиот Fiat 500 - 3 + 1.
Read more
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more