ФИФА

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на ФИФА и сега се наоѓа на 62. место. 
Read more

ФИФА го објави и најдобриот тим за 2020

На вчерашната манифестација ФИФА ги објави и победниците во изборот за најдобар тим за 2020 година каде за прв пат се најде и Канаѓанец.
Read more

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси?

Португалецот Кристијано Роналдо (Јувентус), Полјакот Роберт Левандовски (Баерн Минхен) и Аргентинецот Лионел Меси (Барселона) влегоа во финалниот избор за наградата „The Best“ за најдобар фудбалер во светот за 2020 година, во изборот на ФИ
Read more

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за ограничување на платите

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал.
Read more
filter

ФИФА ги објави кандидатите за играч на годината

Светската куќа на фудбалот ги објави номинираните за овогодинешните награди, меѓу кои и најпрестижната, онаа за играч на годината.
Read more

Крос удри по УЕФА и ФИФА: Ние сме марионети, нив ги интересираат само парите

Репрезентацијата на Германија вечерва игра пријателски натпревар со Чешка, а натпреварот го најави Тони Крос на прес-конференција.
Read more
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more