FIFA 21

Дали дечките од FIFA 21 виделе како изгледа Манџукиќ?

Марио Манџукиќ дебитираше за Милан, што значи дека по повеќе од една година се врати во популарната фудбалска симулација FIFA.
Read more
play_arrow

Нов рекордер со скор 300:0 на FIFA 21

Андерс Веjрганг, 14-годишно момче од Данска, постави светски рекорд за видеоиграта FIFA 21.
Read more
play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Според Daily Mail, славниот Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со EA Sports, вреден повеќе од 48 милиони евра.
Read more
play_arrow

FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Новите верзии на популарните игри Madden NFL 21 и FIFA 21 ќе бидат достапни за конзолите PlayStation 5 и Xbox Series X и S во декември.
Read more
play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Уживате да играте „FIFA“, но заглавувате кога се во прашање слободните? Над пречка, во живиот ѕид... изведувањето слободен удар се учи, но треба и да знаете како.
Read more

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Македонскиот репрезентативец е во Топ 5 на новата игрица за фудбалери со најдобри оценки при изведување на слободни удари.
Read more

Кои се најбрзите играчи на новата „FIFA 21“?

Брзоногите фудбалери секогаш биле преценети на игриците, па ова се опциите доколку со нетрпение ја чекате новата „FIFA 21“.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more