ФК Пелистер

ФК Пелистер потпиша договор за соработка со Бенфика

Општина Битола, сопственик на ФК Пелистер воспостави соработка со фудбалскиот клуб Бенфика од Португалија.
Read more

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Битолскиот фудбалски клуб се најде меѓу најлошите 10 клубови на Стариот континент, бидејќи сѐ уште нема победа сезонава.
Read more
play_arrow

Голот на векот падна и во Битола

Во стилот на големиот Диего Марадона играчот на Пелистер претрча половина терен минувајќи ги сите кои му се најдоа на патот за на крајот да ја затресе противничакта мрежа.
Read more

Заврши есенскиот дел во фудбалската Прва лига, Пелистер ја изненади Шкендија

Среде недела денеска се одигра последното есенско коло во најдобрата македонска фудбалска лига во кое нјаголемото изненадување се случи во Тетово каде Пелистер славеше над лидерот на табелата.
Read more

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Битолчани се согласија да ја поместат пресметката со Силекс два дена порано за кратовчани да имаат повеќе време да се одморат пред настапот во квалификациите од Лигата на шампиони.
Read more

Пелистер го продолжи договорот со тренерот Штерјовски

Новиот фудбалски прволигаш, битолски Пелистер го започна планирањето за новата сезона со продолжувањето на договорите со тренерот и спортскиот директор.
Read more

Пелистер има една цел - пласман во Прва лига

Од битолскиот фудбалски клуб излегоа со соопштение во кое наведуваат дека и да продолжи и да не продолжи сезоната нивните амбиции остануваат непроменети, односно пласман во најквалитетното друштво.
Read more
Времеплов: Кога скопскиот навивач им се одмазди на битолчани

Времеплов: Кога скопскиот навивач им се одмазди на битолчани

Македонската фудбалска лига можеби нема квалитет, но изобилува со интересни и смешни дешавки.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more