ФК Работнички

play_arrow

Младиот Давид Тошевски потпиша за Ростов

Талентираниот напаѓач на Работнички ќе ја продолжи својата кариера во рускиот прволигаш Ростов, потврди самиот клуб.
Read more

Достаниќ уште две години во Дебар Маало

Српскиот стратег и во наредните две години ќе го предводи клубот од Дебар Маало откако управата реши да ја продолжи соработката.
Read more
play_arrow
filter

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Пет години ги брани боите на Работнички и важи за еден од најдобрите играчи во домашната лига. Колумбиецот Ерера сега и според правилата на ФИФА почна да чука на вратата од македонската репрезентација.
Read more

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Утринава пристигнаа резултатите од вчерашното тестирање на фудбалерите на прволигашот Работнички кои се негативни за сите.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

11 август 1972, американската војска се повлекла од Виетнам

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more
Од утре стабилно, претежно сончево и сè потопло време

Од утре стабилно, претежно сончево и сè потопло време

Read more