ФК Шкендија

Вардар немоќен против Шкендија

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во 1.МФЛ.
Read more
play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Очекувано Тотенхем славеше во Скопје, но Шкендија остави добар впечаток зачинет со гол во мрежата на премиерлигашот.
Read more

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

УЕФА денеска ја направи и жрепката за последното квалификациско коло за пласман во фазата по групи од Лига Европа, а единствен македонски преостанат учесник е тетовска Шкендија.
Read more
play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Со ран гол и со играч помалку македонскиот претставник успеа да триумфира на гостувањето кај Ботошани и да ја продолжи европската авантура и тоа со мегдан против Тотенхем.
Read more

Тотенхем и Мурињо би дошле во Скопје, но зависи од Шкендија

Доколку македонскиот претставник го елиминира Ботошани, тогаш во третото коло ќе игра против премиерлигашкиот великан Тотенхем. Така реши денешната жрепка.
Read more

Ренова и Шкендија одат во 2. коло од Лига Европа, Шкупи елиминиран

Две од трите македонски екипи изборија пласман во 2.
Read more

Ибраими: Во Азербејџан одиме за да поминеме во наредното коло

Најдобриот стрелец на Шкендија верува дека утре неговиот тим нема да се соочи со рана елиминација од Лига Европа и ќе продолжи во наредното коло.
Read more

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Денеска во Нион тројцата македонски учесници во квалификациите за новата сезона од Лига Европа ги добија своите противници, сите до еден кавказки тимови.
Read more

Мега „трампа“ на Академија Пандев и Шкендија: Дориев за Радески

Двата македонски прволигаши си разменија два одлични фудбалери правејќи го домашниот преоден рок интересен.
Read more

Двајца од Шкендија и 4 од Ренова позитивни на COVID-19

Први позитивни во домашниот фудбал меѓу денешните 62 новозаразени. Шестмината се од двата тетовски прволигаши.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more