ФК Силекс

play_arrow

Во Кратово режија како од времето на Ѕинго: Работнички распали по судиите

Судиска лакрдија синоќа во 9. коло во македонската Прва лига се случи во Кратово кога домашниот тим длабоко во судиското надополнување постигна гол иако топката претходно беше излезена надвор од теренот.
Read more

Силекс убедлив против Вардар за лидерско место на табелата во 1.МФЛ

Екипата на Силекс е нов лидер во Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево забележа убедлива победа на гостувањето кај Вардар.
Read more
play_arrow

Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампиони

Македонскиот фудбалски клуб Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите уште во првото коло, откако доживеа пораз од 4:0 (2:0) на гостувањето кај Карабаг во Баку, Азербејџан.
Read more

Симов: Во Баку дојдовме по исполнување на сонот

Силекс денеска игра во квалификациите од Лигата на шампиони во еден решавачки натпревар на гости кај азербејџански Карабаг.
Read more

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Битолчани се согласија да ја поместат пресметката со Силекс два дена порано за кратовчани да имаат повеќе време да се одморат пред настапот во квалификациите од Лигата на шампиони.
Read more

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Македонскиот претставник Силекс за противник во 1. квалификациско коло од новата сезона во Лигата на шампионите го доби азербејџански Карабаг.
Read more

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите ќе стартува од позиција на неносител, односно ќе добие условно кажано посилен противник.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more