Флорентино Перес

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Протекоа пораки разменети помеѓу поранешниот претседател на Кралската фудбалска федерација на Шпанија и претседателот на УЕФА, а во кои се појавува претседателот на Реал Мадрид.
Read more

Флорентино Перес ќе се повлече од функцијата претседател на Реал во 2025 година

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, ќе се повлече од функцијата во 2025 година.
Read more

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Кристијано Роналдо во новата сезона влезе како играч на Манчестер Јунајтед, но, според светските медиуми, тој е незадоволен и бара клуб во кој ќе може да се бори за титули во Лигата на шампионите и шампионат.
Read more

Перес и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, и неговиот колега од Барселона, Жоан Лапорта, потпишаа „договор за ненапаѓање“, објави шпанскиот весник Marca.
Read more
filter

Која е Аида Јеспика, бившата на Озил за која Мурињо тврди дека спиела со сите

Коментарите на Флорентино Перес за многу поранешни ѕвезди на Реал Мадрид, кои неодамна протекоа, предизвикаа контроверзии, но можеби ниту една не беше толку сочна како работите кои ги кажа за Месут Озил.
Read more

Перес во 2012: Роналдо е идиот, тој и Мурињо се луди

Шпанскиот весник El Confidencial објави нови аудиозаписи од изјавите на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, каде ги навредува Кристијано Роналдо и Жозе Мурињо.
Read more

Перес: Клубовите може да банкротираат до 2024 година

Претседателот на Реал Мадрид и претседател на Европската Суперлига, Флорентино Перес ја критикуваше реформата во Лигата на шампионите.
Read more

Перес: Клубовите не можат туку така да ја напуштат Супер лигата

Претседателот на шпанскиот прволигаш Реал Мадрид, Флорентино Перес, изјави денеска дека дванаесетте клубови кои ја основаа фудбалската Супер лига не можат да го напуштат проектт поради обврзувачките договори.
Read more

Перес: Ако сметате дека Суперлигата е мртва, не сте во право

  Претседателот на Реал Мадрид и претседател на Европската Суперлига, Флорентино Перес останува уверен во проектот за новото натпреварување.
Read more

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Првиот човек на Реал Мадрид и воедно и првиот претседател на европската Суперлига, Флорентино Перес проговори за конфликтот меѓу дванаесетте најбогати клубови и УЕФА.
Read more

Флорентино Перес: Супер Лигата ќе го однесе фудбалот на заслуженото место

Флорентино Перес, претседател на Реал Мадрид и претседател на новоформираната Супер Лига, искажа големи очекувања од создавањето на натпреварувањето.
Read more

Роналдо и враќањето во Реал: Кој добива, а кој губи?

Јувентус го донесе Кристијано Роналдо во 2018 година со надеж дека Португалецот ќе му помогне да го освои првиот трофеј европски шампион по 1996 година.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more