Формула Е

play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Шампионатот во Формула Е полека се ближи кон крајот, а синоќа се одржа трката во Сеул на која беше забележан голем инцидент.
Read more
play_arrow

Дали електричното Audi е побрзо од Формула болид?

Германскиот гигант одлучи да покаже колку е брз неговиот најнов електричен автомобил.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more