Frasier

Новата серија Frasier потврди втора сезона

Откако успешно помина првата сезона од оживеаниот ситком за популарниот психолог д-р Крејн, Paramount потврди дека ќе има и втора сезона.
Read more

Грамер откри зошто Дејвид Пирс не сакал да ја репризира улогата на Најлс

Новата серија за д-р Фрејжр Крејн веќе се емитува, но фавовите засега се разочарани што никој од оригиналните ликови се нема појавено, особено неговиот брат д-р Најлс Крејн.
Read more
play_arrow

Келси Грамер месецов испишува историја за најдолго игран ТВ лик

Со враќањето на ситкомот „Frasier“ актерот Келси Грамер ќе го сруши рекордот за најдого игран ТВ лик од еден ист глумец.
Read more
filter

Први фотки од оживеаниот ситком Frasier

По речиси 20 години психијатарот Фрејжр Крејн се враќа на малите екрани, а сега излегоа први фотографии од новите епизоди.
Read more

Frasier се враќа - почна снимањето на спиноф серијата

Еден од најгледаните ситкоми на сите времиња се враќа на малите екрани по 19 години пауза. Истоимениот спиноф „Frasier“ веќе влезе во продукција.
Read more
Почина актерот Џон Махони, ѕвездата на „Frasier“

Почина актерот Џон Махони, ѕвездата на „Frasier“

Актерот со британско потекло Џон Махони, кој ќе остане запаметен по улогата на досетливиот Мартин Крејн во популарната ТВ серија „Frasier“, почина на 77 години.
Read more
frasier-main.jpg

Актерите од „Frasier“ некогаш и сега

Read more