фудбалски судија

Судија во Премиер лига доби закани по живот, побара да не суди викендов

Во текот на изминатата недела се пишуваше многу за англискиот судија Мајк Дин, еден од судиите со најдолг стаж во Премиер лигата.
Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Натпреварот помеѓу Јувентус и Динамо Киев, што ќе се одигра во среда, ќе влезе во историјата на Лигата на шампиони и на фудбалот воопшто.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more