Гал Гадот

Гал Гадот очекува трето дете

Актерката Гал Гадот на Instagram објави дека е бремена.
Read more
play_arrow

„Wonder Woman 1984“ со рекордна заработка на бокс-офисот

Суперхеројската акција „Wonder Woman 1984“ со Гал Гадот заработи 85 милиони долари на глобално ниво, објавија од Warner Bros., потврдувајќи ги плановите за трет филм.
Read more

Гал Гадот по критиките за новата улога: Клеопатра била Македонка

Најавата дека израелската актерка Гал Гадот прифати да ја толкува улогата на најславната египетска владетелка, Клеопатра, наиде на негативни коментари во јавноста.
Read more
play_arrow

Повторно одложена премиерата на филмот „Wonder Woman 1984“

Студиото Warner Bros повторно ја одложи премиерата на „Wonder Woman 1984“, кој требаше да биде прикажан на 2 октомври.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more