Гарет Бејл

Мурињо не се откажува од Бејл и Али, сака да ги види спремни

Стратегот на Тотенхем сезонава имаше доста критики за Гарет Бејл и Деле Али, но нема намера да се откаже од нив сè додека не ги види на терен во најдобра форма.
Read more

Мурињо: Повредата на Кејн е шанса за Бејл

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека повредата на напаѓачот Хари Кејн е шанса напаѓачот Герет Бејл да се докаже.
Read more

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Велшката ѕвезда сѐ уште ја бара формата во Тотенхем, а Жозе Мурињо вели дека самиот играч мора да се докаже за да добие поголема шанса на зелениот терен.
Read more
play_arrow

Првиот гол на Бејл му донесе победа на Мурињо

Само што влезе во игра Гарет Бејл го постигна победничкиот гол за Тотенхем на вчерашниот дуел со Брајтон.
Read more
play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Велшката sвезда Гарет Бејл изјави дека се вратил во Тотенхем поради менаџерот Жозе Мурињо.
Read more

Гарет Бејл се враќа во Премиер лигата

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Гарет Бејл!
Read more

Манчестер Јунајтед најзагреан за Бејл

Read more

Модриќ: Бејл е возрасен, треба да знае што сака

Лука Модриќ го советуваше својот соиграч Гарет Бејл да размисли разумно за да го направи вистинскиот избор.
Read more
filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Гарет Бејл повторно беше во центар на вниманието на натпревар на Реал Мадрид и тоа не од фудбалски причини.
Read more
play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Во 2013 сите знаеја кој е третиот најдобар фудбалер во светот.
Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Гарет Бејл изрази зачуденост од критиките на навивачите на „Кралскиот клуб“.
Read more
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Read more