Гарет Бејл

play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Велшкиот фудбалер Гарет Бејл синоќа беше официјално претставен во Лос Анџелес, а американскиот клуб соопшти дека Велшанецот едвај чека да игра во МЛС лигата.
Read more

„Голферот“ Гарет Бејл преговара со второлигаш

Капитенот на фудбалската репрезентација на Велс, Гарет Бејл, е во преговори со Кардиф Сити, екипа која се натпреварува во англискиот шампионат, пишува британски BBC.
Read more

Marca: Бејл е велшки паразит кој цица пари

Велшкиот фудбалер Гарет Бејл уште еднаш го навлече гневот на навивачите на Реал Мадрид.  
Read more

Бејл се пишмани – сака да си замине од Тотенхем

Англиските медиуми на големо шпекулираат дека Гарет Бејл сака да го напушти Тотенхем, а наводно знае и кој е неговиот следен потег.
Read more
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more