гејмери

play_arrow

Од викендов достапна отворената бета верзија на Call of Duty: Vanguard

Викендов во конзолата на Play Station доаѓа отворената бета верзија на новото продолжение на Call Of Duty, наречено Vanguard, чија официјална презентација е најавена за 5 ноември.
Read more
play_arrow

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Италијанското Министерство за надворешни работи претстави видео игрица наречена „ITALY. Land of Wonders“ со цел да се промовира туризмот. На овој начин земјата сака да го покаже своето културно наследство и природните убавини.
Read more

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Epic Games постојано ја освежува игрицата Fortnite, па сега играчите добија на располагање уште еден нов автомобил.
Read more
play_arrow

Ubisoft ја одложи игрицата „Rainbow Six Extraction“ за јануари 2022

Компанијата Ubisoft требаше да претстави две големи игри во септември, но тоа нема да се случи.
Read more

Дончиќ, Паркер и Дурент на насловната на „NBA 2K22“

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, кошаркарката на Чикаго Скај, Кендис Паркер, и ѕвездата на Бруклин Нетс, Кевин Дурент, ја имаат честа нивна фотографија да ја краси насловната на новата игрица „NBA 2K22“.
Read more
play_arrow

Долгочекуваната Test Drive Unlimited Solar Crown пристигнува следната година

Конечно е познат датумот кога биде достапна долгоочекуваната игра Test Drive Unlimited Solar Crown, но гејмерите ќе почекаат уште некое време.
Read more

EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

EA и Dice ќе ја претстават новата игра „Battlefield“ наредната среда и ќе понудат увид во тоа што ги чека фановите.
Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Одредени нивоа и локации во игриците и тоа како отскокнуваат од другите и изгледаат навистина вистинито, па играчот често за момент заборава дека не е во реалниот свет.
Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Да бидеме искрени, многумина од нас, гејмерите, си кажуваме одредени невистини за да се чувствуваме убаво. Дали е за нашите вештини, или пак за самата гејмерска индустрија, малите лаги потоа за нас стануваат вистини.
Read more
play_arrow

Видеоиграта „Among Us“ руши рекорди – дали ја пробавте?

Популарната видеоиграта „Among Us“ во ноември имала половина милијарда активни корисници.
Read more
play_arrow

Сите веќе се луди по оваа видеоигра, a сега најавена е и нова мапа

Among Us доби неколку награди на свеченоста The Game Awards 2020 за влијанието што го имаше на гејмерската сцена изминатава година.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за македонската игра „Skopje“

Нова македонска игра излегува на гејмерскиот пазар. Се работи за пост-апокалиптично сценарио кое се одвива во македонската претсолнина.
Read more
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more