гејминг

play_arrow
filter

Electric Dream - графиката никогаш не изгледала толку реално

Read more
filter

Соработка на Microsoft и Oreo: Специјално колаче отклучува скинови за три Xbox игрици

Microsoft и Oreo повторно се здружија за да создадат специјално дизајнирано колаче.
Read more

Кина: Младите го решија проблемот со зависност од гејминг

Во извештај на Кинескиот комитет за индустрија на игри се наведува дека младите ја победија зависноста од видеоигри.
Read more
play_arrow

Пристигнува првата Razer Android конзола

Претставен е тизер за првата пренослива Android конзола на компанијата Razer.
Read more
filter

Поглед во рачната конзола на Logitech која пристигнува годинава

Изгледот на рачната cloud конзола за игрици на Logitech е откриен неколку недели откако компанијата навести дека работи на нов уред.
Read more
play_arrow

Sony го претстави новиот безжичен контролор DualSense Edge

Sony официјално претстави нов контролор со целосно име DualSense Edge Wireless Controller.
Read more
play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Од Epic Games подготвија бесплатна видеогира за неуморните гејмери која ќе биде достапна сè до 15 април.
Read more

PlayStation 5 добива нов контролор

Компанијата Sony почна развој на следната генерација VR систем за PlayStation 5 конзолата, а потпретседателот Хидеаки Нишино откри неколку детали за тоа.
Read more

Почнува фестивалот: Пробајте бесплатно повеќе од 500 видеоигри

Наскоро почнува фестивалот Steam и ќе имате можност да пробате голем број видеоигри.
Read more
play_arrow

Се подготвува филм според видеоиграта „Borderlands“ - Кевин Харт во главната улога

Веќе започна снимањето на филмот според видеоиграта „Borderlands“, а една од главните улоги, ликот на Роланд, ќе ја толкува актерот Кевин Харт.
Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Во 2021 година ќе има нови одлични игри кои ќе бидат достапни за PC, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch. На YouTube каналот на Gameranx се објавени новите 10 игри кои пристигнуваат во 2021 година.
Read more
play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Последниот месец од годината е тука, а со него ни пристигна и студеното време. Што друго ни преостанува освен да останеме дома на топло и да се забавуваме со некоја видеоигра?
Read more
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more