гол на годината

Голман во Италија погоди во 91. минута со шут преку цел терен

Неверојатна сцена се случи синоќа во Италија каде голманот на Модена, Рикардо Гањо, му донесе голема победа на својот тим со гол во надополнувањето.
Read more
play_arrow

И Африканците даваат евроголови: За два дена три мајстории од далечина

Синоќа на осминафиналниот натпреварот помеѓу Мароко и Малави двете репрезентации испратија по една „бомба“ во противничката мрежа, голови на кои можат да поздавидат и најголемите светски фудбалски ѕвезди.
Read more
play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Интер синоќа се намачи со Емполи, но тука беше одбранбениот играч Андреа Ранокија кој во стил на Златан Ибрахимовиќ со акробација постигна ретко виден гол.
Read more
play_arrow

ФИФА ги објави номинациите за гол на годината

Единаесет голови конкурираат за наградата Пушкаш за 2021 година откако ФИФА го скрати списокот и објави линк за гласање.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more