голови

play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Викендов се одигра убедливо најмалку ефикасното коло сезонава во Првата македонска фудбалска лига.
Read more
play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Вонредното коло кое се одигра синоќа во Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, но сепак со неколку кандидати за најдобар гол на ко
Read more
play_arrow

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Второто пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, а тешко е и да се одлучи кој беше најдобар.
Read more
play_arrow

Сите голови од 19. коло во 1.МФЛ: Кој е најдобар?

Во првото пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига на сите натпревари беше постигнат барем по еден гол, некаде имаше и голеада, а паднаа и неколку навистина убави голови.
Read more
play_arrow

Понеделничка мотивација

Веројатно како и секој понеделник, така и овој не го сакате. Затоа имаме наш предлог за понеделничка мотивација.
Read more
play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Во 10. коло во Англија, кое се комплетираше со двата натпревара синоќа, беа постигнати точно 25 голови. Тоа е точно 2 и пол голови по натпревар. На два натпревараа паднаа по 5 голови, а само еден заврши без голови.
Read more
play_arrow

Голот на викендот падна во Екатеринбург

Одлични полуножички направи гризиски фудбалер на натпреварот помеѓу Урал и Рубин во рамките на руското првенство.
Read more
play_arrow

Времеплов: Сите голови од Мундијалот во Бразил 2014

Пред шест години се играше Светското првенство во Бразил на кое триумфираше Германија. Уживајте потсетувајќи се на сите 171 гол.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more