Google

Fiat направи „Hey Google“ автомобил

Како поминува времето, автомобилите се сè повеќе дигитализирани, а технолошките компании бараат партнери од автомобилската индустрија за да направат автомобил, па така и Fiat оствари соработка со компанијата Goog
Read more

Кои информации ви ги прибира Google?

Во последно време сѐ повеќе се зборува за приватноста на корисниците при сурфање на интернет.
Read more

Google оди „на диета“

Google остварува најголем дел од своите приходи од огласувачите. Фактот дека на секој корисник може да му прикаже реклама што го интересира ѝ носи на компанијата милијарди долари секоја година.
Read more

Google ќе исплати 2.6 милиони долари на вработени поради дискриминација при вработување

Компанијата Google ќе исплати 2,6 милиони долари за повеќе од 5.500 вработени и кандидати за вработување, а кои се соочиле со наводна системска дискриминација во платите и вработувањето.
Read more

Како да откриете што сè Google знае за вас?

Ad settings открива што сè Google мисли дека знае за вас. Тука ќе пронајдете информации за вашата возраст, пол, работа и интереси.
Read more

Кој европски народ чија земја најмногу ја пребарува на Google?

Секоја европска земја ги „гугла“ другите земји од светот, но интересно е да се погледне која земја која друга најмногу ја пребарува.
Read more

„Паднаa“ YouTube и други сервиси на Google

YouTube и другите Google сервиси моментално не работат.
Read more

Вработените во Google ќе работат од дома до септември, 2021 година

Американската компанија Google соопшти дека нејзините вработени ќе можат да работат од дома до септември, 2021 година, објави The New York Times.
Read more
play_arrow

Што најмногу се пребаруваше на Google во 2020?

Годинава што изминува е поинаква од останатите, а во време на неизвесност луѓето повеќе од претходно бараат разбирање и значење, сметаат од Google.
Read more

Пет работи кои никогаш не треба да ги пребарувате на интернет

Во повеќето случаи, Google е пребарувач што може да биде многу корисен за наоѓање на нешто што ви треба. Сепак, понекогаш може да работи против вас. Прочитајте кои пет работи никогаш не треба да ги пребарувате.
Read more
filter

Светски ден на науката – Најзначајни научни сознанија во 2020 година

Она што од научен аспект ја обележа 2020 година сигурно е трката во откривање на вакцина против коронавирусот од кој досега починаа над милион луѓе.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот Pixel 5

Google на 1 октомври го претстави долгоочекуваниот смартфон Pixel 5.
Read more
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more