Google

Google го воведе Gemini во Messages, овозможи сумирање на текст во Android Auto

Google најави ажурирања за Android, вклучително и интеграција на ВИ четботот Gemini во апликацијата Messages, како и сумирање на текст со помош на вештачка интелигенција додека возите.
Read more

Нема повеќе директна порнографија - Google ќе ги замагли експлицитните фотки

Дури и кога опцијата за филтрирање SafeSearch е исклучена, Google сè уште се обидува да ја намали несаканата експлицитна содржина од оние пребарувања каде што не било цел да се најде содржина за возрасни.
Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Настрана од повремената козметичка промена на почетната страница што може да ги замисли долгогодишните корисници, пребарување на Google се развива без многу помпа.
Read more

Google ја продолжува црната серија, го гаси и Street View

Street View наскоро ќе им се придружи на апликациите и услугите што Google ги „уби“.
Read more

Русија го казни Google со 366 милиони долари

Рускиот суд донесе одлука да го казни Google со парична казна од 366 милиони долари.
Read more

Како да се одјавите од Gmail на изгубен или туѓ уред?

Дали сте позајмиле нечиј таблет, паметен телефон или компјутер за да си проверите е-пошта и сте заборавиле да се одјавите од уредот? Не грижете се, има начин и е многу едноставен.
Read more
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more