Google

Заштитете го вашиот профил на Gmail да не останете без него по 1 декември

Google ќе избрише милиони кориснички профили на Gmail, Drive и Photo во декември како дел од безбедносната мерка за заштита на корисниците.
Read more

Откриени спецификациите на Pixel Tablet на Google

Google ќе го претстави својот Pixel Tablet на својата I/O конференција, а во пресрет на тој настан беа откриени спецификациите и цената на овој таблет компјутер.
Read more

Google го претстави новиот Android 12

Компанијата Google на годинашниот настан Google I/O ја претстави новата верзија на оперативниот систем Android.
Read more

Како да го „замаглите“ вашиот дом на Google Street View?

Google Street View се појави како мал прозорец кон делови од светот во кои можеби никогаш нема да ги видиме во живо, но тоа истовремено значи дека нашите домови се изложени на погледите на милиони странци ширум светот.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more