Google

Google ве следеше и во Incognito режим

Google се согласи да избрише милијарди податоци и донекаде да ја ограничи својата моќ да ги следи корисниците, по најновата одлука на американскиот суд.
Read more

Google слави 25 години: Потсетете се како се прелистуваше во 1998 година

Google денес наполни 25 години, па време е да прославиме со доза на носталгија.
Read more

Google го лансира Bard - нов модел на јазик од вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција Bard е намалена верзија на ботот што убеди инженер на Google дека има свест.
Read more

Дел од корисниците на Google ќе добијат 1 TB бесплатен простор

Google го надоградува Drive просторот со 15 GB на 1 TB - и тоа бесплатно.
Read more
filter

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Google го претстави Google Pixel 6a, најпристапниот модел во серијата Pixel 6.
Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Според последните информации, компанијата Google оваа година ќе го претстави смартфонот на преклоп Pixel.
Read more
filter

Откриен изгледот на Google Pixel 6 и Pixel 6 Pro

На Twitter се објавени рендери за претстојните смартфони на Google – Pixel 6 и Pixel 6 Pro.
Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

„Да се вратиме на нормалниот живот“ е пораката на новото видео на Google во кое ги информираат луѓето дека само со вакцинирање ќе ѝ ставиме крај на пандемијата.
Read more
filter

Кои се најпребаруваните уметници во светот?

Пандемијата со COVID-19 направи многу од музеите и галериите да бидат затворени, а љубителите на уметноста да ги задоволуваат своите апетити единствено преку интернетот.
Read more

Google го тестира темниот режим за десктоп пребарувања

Google ја тестира опцијата Dark Mode (темен режим) за десктоп пребарувања.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more