Google Chrome

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Бидејќи сѐ повеќе и повеќе се работи во веб-прелистувачот, ограничувањето на количината на RAM меморија што ја користи Chrome е врвен приоритет за Google.
Read more

Google Chrome добива решение за двата најголеми проблемa

Google Chrome е најпопуларниот прелистувач во светот, но сепак има многу проблеми, особено кога станува збор за Windows 10.
Read more

Милиони корисници ќе останат без Google Chrome поддршка

Најпопуларниот интернет пребарувач Google Chrome нема да биде достапен за повеќе милиони компјутери низ светот. Причината за тоа е што Google сака да ја прекине поддршката за оперативниот систем Windows 7.
Read more

Chrome го добива најважното ажурирање во последните неколку години

Chrome ќе добие големо ажурирање на самиот крај на 2020 година, известува матичната компанија.
Read more

Совети од инсајдер во Google: Како да го забрзате Chrome?

Google Chrome е најпопуларниот прелистувач, но за жал има и свои негативни страни - зафаќа премногу меморија и е премногу бавен, за што многумина негодуваат.
Read more
play_arrow

Како да го ажурирате Google Chrome?

Секогаш се препорачува да го ажурирате Google Chrome за да се осигурате дека вашиот интернет прелистувач е брз и безбеден.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more