Google Maps

Како да спречите целиот свет да го гледа вашиот дом на Google Street View?

Не ви е убаво било кој на интернет да може да го гледа види вашиот дом? Следете ги чекорите подолу.
Read more

Google ја менува политиката: Полицијата нема да има пристап до историјата на податоци во Maps

Google наскоро ќе ја складира историјата на локација на своите корисници на апликации локално на нивните уреди наместо во cloud, голема промена што ќе го отежне пристапот на полицијата до тие податоци.
Read more

Google ја подобри апликацијата Maps со низа ВИ функции, вклучително и Immersive View

Уште во мај, директорите на Google на I/O конференцијата за програмери ја претставија функцијата Immersive View за рути, што овозможува навигациски фотографии за планираните маршрути.
Read more

Google Maps за Android конечно ја добива функцијата што iOS одамна ја има

Корисниците на Android наскоро ќе можат да ги гледаат временските услови на местата што ги набљудуваат на картите.
Read more

Google Maps воведе промена која на многумина нема да им се допадне

Google го промени начинот на кој ги гледаме мапите преку целиот екран.
Read more
play_arrow

Патувајте како професионалец - искористете ги алатките на Google Maps

Дозволете апликацијата Google Maps да ви помогне ова лето.
Read more

Како Google Maps да престане да ви работи во позадина?

Ако апликацијата не ја користите офлајн - исклучете ја скриената опција за Google Maps.
Read more

Како Google Maps може да ви помогне за порелаксиран летен одмор?

Ако се подготвувате за патување, а мала дигитална помош би ви била од корист, не занемарувајте ја апликацијата Google Maps.
Read more

Виџетот за сообраќај во близина наскоро доаѓа на Google Maps

Апликацијата Maps на Google за уредите со Android наскоро ќе добие корисна нова функција.
Read more

Мистериозен остров кој се појавува и исчезнува на Google Maps ги збуни научниците

Остров во јужниот Пацифик, којшто можеше да се види на Google Maps, ги збуни и научниците кои истражуваа што има таму. Според пишувањето на Mirror, истражувачите не успеале да пронајдат нешто.
Read more

Италијански мафијаш бил во бегство 20 години, полицијата го пронајде со Google Maps

Благодарение на апликацијата Google Maps, италијанската полиција успеа да фати мафијаш кој бил во бегство скоро 20 години.
Read more

Како да спречите Google Maps да собира податоци за вас?

Google Maps е многу корисна апликација, но собира и голем број лични податоци. Имаме неколку предлози како да се заштитите.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more